Woda utleniona – poznaj jej zaskakujące właściwości

Ma wszechstronne działanie prozdrowotne i na pewno masz ją w swojej domowej apteczce, choć stosujesz jedynie do przemywania skaleczeń i zadrapań. Woda utleniona, bo o niej mowa, ma jednak dużo szersze zastosowanie. Już ponad pół wieku temu była ważnym elementem tak zwanej medycyny kosmicznej. Leczono nią w pozaziemskich warunkach radzieckich kosmonautów – musi mieć w sobie coś wyjątkowego.

O leczniczych właściwościach wody utlenionej mówi się w ostatnich latach coraz więcej, choć – podobnie, jak w przypadku wielu innych metod leczenia – były one znane już od dawna. Prekursorem leczenia za pomocą wody utlenionej jest rosyjski profesor medycyny Igor Nieumywakin. Jest on współtwórcą tak zwanej medycyny kosmicznej, której początki sięgają lat 50-tych ubiegłego stulecia. Rosyjski lekarz zajmował się wykonywaniem zabiegów oraz metodami leczenia skutecznymi w wyjątkowo ekstremalnych warunkach, jakie panują na orbicie okołoziemskiej. Skoro woda utleniona sprawdziła się w leczeniu radzieckich kosmonautów w tak niekorzystnych warunkach, jest oczywiste, że bez problemu można jej używać także do leczenia osób twardo stąpających po ziemi.

Nie choruje jeden narząd, tylko całe ciało
Warto wspomnieć, że woda utleniona ma korzystny wpływ na cały organizm – pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, wzmacniając całe ciało, a nie lecząc jedynie pojedynczą chorobę. Profesor Nieumywakin jest bowiem zwolennikiem medycyny holistycznej, która podchodzi do człowieka i stanu jego zdrowia jako do całości. Jej podstawową zasadą jest stwierdzenie, że nie ma czegoś takiego, jak choroba jednego narządu. Jeśli choruje serce, wątroba, nerki czy układ kostny, leczyć trzeba całego człowieka, a nie tylko chory narząd. Choroba jest bowiem efektem szwankowania wielu innych układów, a także oddziaływania czynników zewnętrznych. Lecząc jedynie chory narząd, pozbywamy się objawów choroby, a lecąc całego człowieka, można zniwelować przyczyny.

Korzystny tlen atomowy
Woda utleniona to zwyczajowa nazwa 3-procentowego roztworu nadtlenku wodoru. Opis jej wyjątkowych właściwości można znaleźć w książce profesora Nieumywakina pod tytułem „Woda utleniona – na straży zdrowia”, która została wydana w polskim tłumaczeniu w 2008 roku. Woda utleniona wchodząc w różne reakcje w naszym organizmie rozpada się na wodę oraz tlen atomowy, a nie cząsteczkowy, o czym informowali niektórzy badacze, próbujący wyjaśnić fenomen wody utlenionej. Jaka jest różnica? Tlen atomowy zaspokaja procesy utleniania i redukcji, a także wpływa ogólnie na zdrowie na poziomie komórkowym. Tlen atomowy może służyć także jako wsparcie dla naszego układu odpornościowego, który ulega osłabieniu w wyniku złej diety, niewłaściwego stylu życia, a także ogólnego zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy.

Rewelacyjny specyfik na wiele dolegliwości
Z biegiem lat w naszym organizmie krąży coraz więcej wolnych rodników, które działają degenerująco na tkanki i narządy. Woda utleniona jest silnym antyoksydantem, który niweluje wolne rodniki, a także inną szkodliwą mikroflorę w naszym organizmie. Likwiduje grzyby, bakterie i wirusy, które czynią spustoszenie w tkankach i narządach. Niszczy także pasożyty wewnętrzne. Ciekawostką jest, że łyżka wody utlenionej dodana do szklanki wody niszczy wszystkie znajdujące się w niej mikroorganizmy chorobotwórcze, jest więc świetnym sposobem na oczyszczenie wody w sytuacji, gdy nie mamy pewności co do jej bezpieczeństwa i zdrowotności. Jednym słowem, woda utleniona jest wszechstronnym specyfikiem. Wodę utlenioną warto stosować przy wielu dolegliwościach, między innymi bólach głowy, alergiach, astmie, cukrzycy, chorobach układu krążenia i układu oddechowego, a także jako środek wspomagający w chorobach nowotworowych. Choć wpływ wody utlenionej na leczenie czy łagodzenie dolegliwości w poszczególnych chorobach wymaga jeszcze wielu badań klinicznych, można ją stosować bez obaw. Jest dla naszego organizmu całkowicie bezpieczna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Jak stosować wodę utlenioną?
Na pewno każdy z nas ma w domowej apteczce wodę utlenioną, którą stosujemy sporadycznie w przypadku skaleczeń czy innych drobnych ran. Czasami stoi nieużywana przez kilka lat, warto więc na samym początku sprawdzić, czy przypadkiem jej termin ważności nie upłynął już dawno temu. W celach leczniczych, jeśli woda utleniona ma być stosowana wewnętrznie, warto zadbać o to, by była dobrej jakości. A jak konkretnie używać wody utlenionej?

Przyjmowanie doustne
Wodę utlenioną można po prostu pić. Oczywiście, nie od razu z butelki – musi być odpowiednio rozcieńczona. Na początku kuracji wodą utleniona należy stosować ją w minimalnej dawce, aby nie spowodować szoku tlenowego w organizmie. Wbrew pozorom, w tym przypadku każda kropla ma znaczenie. Przez pierwsze kilka dni należy pić kroplę wody utlenionej rozpuszczonej w 50 ml zwykłej wody. Taką mieszankę można pić trzy razy dziennie – albo poł godziny przed posiłkiem, albo jedną-dwie godziny po posiłku. Po kilku dniach można zwiększyć dawkę do dwóch kropel i tak stopniowo powiększać ilość wody utlenionej. Docelowo nie należy przekraczać 30 kropel dziennie – jeśli pijemy miksturę trzy razy dziennie, powinno za każdym razem być w niej maksymalnie 10 kropel. Powyższe zalecenia dotyczą osób, które chcą stosować wodę utlenioną jako profilaktykę wielu chorób. W przypadku nasilonych dolegliwości, na przykład przy katarze, bólach głowy, zapaleniach ucha czy infekcjach dróg oddechowych, można jednorazowo przyjmować dawkę 15 kropel wody utlenionej wymieszanych w łyżce zwykłej wody.

Kompresy z wody utlenionej
Kompresy z wody utlenionej można wykonywać przy dolegliwościach bólowych różnych partii ciała. Na początku kompresy należy robić z dość rozcieńczonego roztworu – wystarczy łyżeczka wody utlenionej w 50 ml zwykłej wody. W takiej miksturze należy nasączać kompres i przykładać na poszczególne partie ciała. Z biegiem czasu roztwór wody utlenionej można zwiększać aż do momentu, gdy będzie można robić kompres wyłącznie z wody utlenionej.

Kąpiel dobrze utleniona
Przepis na kąpiel z wodą utleniona podał sam doktor Nieumywakin. Do wanny napełnionej woda należy dolać 5 standardowej wielkości buteleczek z wodą utlenioną, a następnie poleżeć w wannie przez około pół godziny. Kąpiel można robić co dwa dni, ale kuracja powinna obejmować tylko 6 kąpieli. Po tym czasie należy zrobić sobie przerwę i do kąpieli powrócić po kilku tygodniach.

Kuracja woda utlenioną powinna być przeprowadzona równolegle z oczyszczaniem oraz wzmacnianiem organizmu. Dlatego warto jednocześnie przyjmować spore dawki witamin, najlepiej w naturalnej postaci. Świetnie sprawdzi się czosnek, cytryna oraz inne owoce bogate w witaminę C. Konieczne jest też picie sporych ilości niegazowanej wody mineralnej oraz herbatek ziołowych. Płyny ułatwią wypłukiwanie z organizmu toksyn.

Podobne artykuły

Kontakt