Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Francuska legenda mody z lat 60-tych nadała nowego znaczenia słowu „kapusta” i nauczyła kobiety jak nosić dekolty, by kusić bardziej…

Brigitte Bardot przez 79 lat jej dotychczasowego życia znana jako symbol sex’u, klasy i kwintesencji kobiecości. Na fotografiach dumnie pręży swoje ciało, którego do chudych zaliczyć nie można, działając na mężczyzn w sposób wiadomy zarówno teraz jak i pół wieku temu. Niezwykła uroda i wdzięk sprawiły, że głowę dla niej stracili po kolei Roger Vadim, Jacques Charrier, Gunter Sachs i Bernard d’Ormale. W wieku 15 lat uśmiechała się z okładki magazynu „Elle”, a kilka lat później pierwszy raz liznęła aktorstwa na planie „Wioska w Normandii”. Ambitnie rozwijała talenty wokalne i taneczne wspierana i motywowana przez matkę – Anne Marie Mucel. Jej popularność wzrosła do miana kultu czego efekt powstał w 1965 roku nosząc nazwę „Droga Brigitte”.

W przeprowadzonym w 1995 roku rankingu pisma Empire „100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina” BB zajęła 9 miejsce. Artystka znana jest większości kobiet ,jako pomysłodawczyni biustonosza – popularnej „bardotki” apetycznie eksponującej górną część biustu. Warto wiedzieć, że to nie od bielizny się zaczęło… nazwano tak konkretną formę kroju dekoltu odkrywającego szyję oraz oba ramiona.

Burza włosów na głowie Brigitte stała się także krzykiem mody zyskując mało przebojową nazwę „kapusta” („choucroute hairstyle”). Jest to lekkie, wręcz niechlujne, upięcie włosów dość wysoko nad karkiem. Niesforne kosmyki wymykając się ze spinek opadają na twarz (działanie zamierzone), by stworzyć całkiem atrakcyjny bałagan.

Przeczytaj wywiad z Brigitte w TWOIM STYLU.

Podobne artykuły

Kontakt